همه محصولات
-
مهندس راه حل قدرت جهانیکیفیت پایدار، تحویل به موقع، شریک طولانی مدت قابل اعتماد. -
مهندسی برق خلیجتکنولوژی حرفه ای و خدمات کامل پس از فروش -
تحقیقات بین المللی انرژیراه حل سفارشی به طور کامل نیازهای پروژه ما را برآورده می کند. -
برق جنوب آمریکای جنوبیتيم حرفه اي، ارتباطات خوب و عرضه اي پايدار
High Sensitivity Partial Discharge Tester, 40MHz-8.0GHz Wide Frequency for HV Insulation Testing
جزئیات محصول
| نوع | دستگاه تست | کلاس دقت | دقت بالا |
|---|---|---|---|
| ولتاژ | 220 ولت | برنامه | تست برق |
| گارانتی | 2 سال | قدرت | 50/60 هرتز |
| محل مبدا | هالی | دقت اندازه گیری | ≤0.1ms |
| جریان فاز مجاز مقدار کاری 10A | 10A | محدوده دما | -10 ~ 50 ℃ |
| اندازه | 364*200*402 میلی متر | پشتیبانی سفارشی | OEM، ODM، OBM |
| برجسته کردن | high accuracy surge arrester tester,high accuracy lightning arrester leakage current tester |
||
توضیحات محصول
Online Continuous Monitoring of Partial Discharge for High-voltage Electrical Equipment
Product Overview
Advanced online continuous monitoring system designed for partial discharge detection in high-voltage electrical equipment including large power systems. This benchtop solution provides real-time monitoring capabilities for critical infrastructure.
Technical Specifications
| Form Factor | Benchtop |
|---|---|
| Source Frequency | 40MHz to 8.0GHz |
| Source Frequency Resolution | 1Hz |
| Maximum Output Power | 50.1187mW |
| Power Resolution | 0.01dB |
| Output Accuracy | 0.5dB |
| Output Impedance | 50Ohms |
| Number of Receiver Channels | 2Ch |
| Receiver Frequency | 40MHz to 8.0GHz |
| Maximum Dynamic Range | 100dB |
| Displayed Average Noise | -100dBm to -90dBc |
Key Features
- Built-in Power Splitter
- 2 Test Input Channels
- High Speed Signal Processing
- Sweep Mode of 0.15ms/Test Point
- Electronic Attenuator
- Progressive Sweep Function
- Alphanumeric Display
- Limit Lines
- Built-in BASIC Controller
Product Images
High Precision Battery Tester in use with clamp transformers
Battery Internal Resistance Tester measurement setup
Detailed view of tester controls and connection ports
محصولات توصیه شده
