Todos los productos
-
Probador de Hipot
-
Pruebador de transformadores
-
kit de prueba de relé de inyección secundaria
-
Analisador de interruptores de circuito
-
Analizador de gas SF6
-
analizador de la calidad del poder
-
probador de la batería
-
Probador de la resistencia
-
Localizador de fallas de cables
-
Detector de fase inalámbrico
-
equipo de la calibración del metro de la energía
-
CT PT Métro
-
Pruebador de frenador de sobretensiones
-
Ingeniero de soluciones energéticas globalesCalidad estable, entrega a tiempo, socio confiable a largo plazo. -
Ingeniería Eléctrica del GolfoTecnología profesional y servicio postventa perfecto. -
Investigación Internacional de Energía LLa solución personalizada satisface perfectamente los requisitos de nuestro proyecto. -
América del Sur Energía eléctrica PEquipo profesional, buena comunicación y suministro estable.
Persona de Contactar Ahora :
Emma Zhang
Número de teléfono :
+86 18627175510
WhatsApp :
+8618627175510
Portable Loop Resistance Tester 0.5% High Accuracy With Anti Interference For HV Switches
Datos del producto
| Rango de medición | 1-1999μΩ | Clase de precisión | 0,5% |
|---|---|---|---|
| Temperatura de funcionamiento | -10 ℃ ~ 40 ℃ | Resolución de tiempo | 1S |
| Resolución actual | 1μΩ | Lugar de origen | Hubei, China |
| Resolución | 1μΩ | Precisión de medición | 0,5% |
| Rango de medición | 1-1999μΩ | Fuente de alimentación de trabajo | Las emisiones de gases de efecto invernadero de los vehículos de la categoría M1 y M2 se calcularán |
| Peso | 12kg | Modo de visualización | Pantalla táctil de alta definición a color de 64K |
| Volumen | 380*350*260 milímetros | tipo | Máquina de prueba |
| Voltaje | EL AC220V±20% | Solicitud | pruebas universales |
| Clase de protección | IP65 | soporte personalizado | Reingeniería de Software, OEM, obm, odm, ODM |
| Exactitud | 0.1ug | Gama de la determinación | 1ug a 100 |
| Lugar de origen | HUBEI | Garantía | 2 años |
| Corriente electrolítica | 0-400mA | Método de titulación | Titulación electrolítica (análisis culombimétrico) |
| Tipo de muestra | sólido, líquido, gas | Almacenamiento de datos | 1000 expedientes de la prueba |
| Indicación de situación | Curva dinámica, visualización de texto | Velocidad de agitación | control de velocidad del panel de control táctil deslizante |
| Resaltar | Portable loop resistance tester,HV Switches loop resistance tester,IP65 earth resistance meter |
||
Descripción de producto
High Accuracy 0.5% Loop Resistance Tester with Portable Design and Strong Anti-Interference for Circuit Breaker Testing
Product Overview
Electronic Moisture Analyzer Water Content Testing Equipment with 2-Year Warranty for Petroleum & Oil Testing. This advanced instrument provides convenient, intuitive, and easy-to-operate human-machine interaction for reliable moisture content analysis.
Key Features
- High-performance ARM processor with large data storage capacity
- Fast and stable operation with excellent interference performance
- Fast detection speed with high precision measurements
- Self-diagnosis function with automatic test result display and printing
- Dynamic curve indication for measuring potential
- Large data storage capacity (up to 1000 data records)
- Delay test function for samples with low moisture content
- Sliding touch control for stirring speed adjustment
- Multiple calculation algorithms for volume, weight, and key parameters
- Real-time parameter modification without affecting test results
- Karl Fischer coulometric titration method for reliable trace moisture determination
- Suitable for liquid, gas, and solid samples
- Widely used in power, petroleum, chemical, pharmaceutical, railway, environmental protection, and scientific research industries
Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Titration Method | Coulometric Analysis |
| Determination Range | 0μg ~ 200mg (typical value 1μg ~ 100μg) |
| Electrolytic Current | 0-400mA |
| Sensitivity Threshold | 0.1μg |
| Accuracy | μg-1000μg ≤±3μg ≥1000μg ≤±0.2% |
| Sample Type | Solid, Liquid, Gas |
| Display Mode | 64K Color High-Definition Touch Display |
| Data Storage | 1000 Test Records |
| Status Indication | Dynamic Curve, Text Display |
| Stirring Speed Adjustment | Slider Touch Control Panel |
| Date and Time | Real-time Time for Ten Years of Normal Operation After Power Failure |
| Printer | Mini Thermal Printer, Paper Width 56mm |
| Power Voltage | AC 220V ± 10% |
| Power Frequency | 50Hz ±2% |
| Power Consumption | ≤35W |
| Operating Environment Temperature | 10 ~ 40℃ |
| Operating Environment Humidity | ≤85% RH |
| Dimensions | 350mm * 260mm * 180mm (Length * Width * Height) |
Product Images
Productos recomendados
