Tüm ürünler
-
Küresel Güç Çözümleri MühendisiSabit kalite, zamanında teslimat, güvenilir uzun vadeli ortak. -
Gulf Elektrik MühendisliğiProfesyonel teknoloji ve mükemmel satış sonrası hizmet. -
Uluslararası Enerji AraştırmalarıÖzel çözüm projemizin gereksinimlerini kusursuz bir şekilde karşılıyor. -
Güney Amerika Elektrik Enerjisi PProfesyonel ekip, iyi iletişim ve istikrarlı tedarik.
Multi Functional SF6 And Oxygen Gas Detector For High Voltage Substation
Ürün ayrıntıları
| daktilo | SF6 Kaçak Tespit Cihazı | Hedef Gaz | hidrojen sülfür |
|---|---|---|---|
| özelleştirilmiş destek | OEM, ODM, OBM, Yazılım Yeniden Yapılanması | Gaz izleme | kükürt heksaflorür gazı |
| Tekrarlanan performans | % 1 | İyileşme Süresi | < 3 Saniye |
| Garanti | 1 Yıl | Ölçüm Aralığı | 0-12000ppm |
| Kesinlik | ± (%1,5+5d) | Menşe Yeri | Hubei, Çin |
| Hava pompası çıkarma hızı | ≥ 800ml/dak | ||
| Vurgulamak | Multi Functional oxygen gas detector,High Voltage Substation oxygen gas detector,sf6 gas analyser |
||
Ürün Açıklaması
Multi-functional SF6 and Oxygen Gas Detector for High Voltage Substation
Advanced multi-functional gas detection system designed specifically for monitoring SF6 and oxygen levels in high voltage substation environments, ensuring safety and compliance.
Technical Specifications
| Measurement Method | NDIR single beam dual wavelength infrared measurement technology |
| Monitoring Gas | Sulfur hexafluoride gas |
| Measurement Range | 0-12000ppm |
| Resolution | 1ppm |
| Accuracy | ± (1.5%+5d) |
| Repetitive Performance | 1% |
| Air Pump Extraction Speed | ≥ 800ml/min |
| Continuous Working Time | ≥ 5 hours |
| Instrument Start-up Preheating Time | ≤ 10 seconds |
| Corresponding Time | < 3 seconds |
| Recovery Time | < 3 seconds |
| Charging Adapter Specifications | DC5V/1A |
| Surge (Impact) Immunity | ± 1.2kV |
| Environmental Temperature | -20 ℃~+50 ℃ |
| Environmental Humidity | Relative humidity of 5-95% (non condensing) |
| Atmospheric Pressure | 50kPa~110kPa |
| Protection Level | IP33, double insulation, CAT II standard |
| External Dimensions | Length 250mm * Width 70mm * Height 160mm |
| Host Weight | 1KG |
Önerilen Ürünler
