Semua produk
-
Insinyur Solusi Tenaga GlobalKualitas stabil, pengiriman tepat waktu, mitra jangka panjang yang dapat diandalkan. -
Gulf Electrical Engineering SeTeknologi profesional dan layanan purna jual yang sempurna. -
Penelitian Kekuatan Internasional LSolusi khusus memenuhi persyaratan proyek kami dengan sempurna. -
Amerika Selatan Listrik PTim profesional, komunikasi yang baik dan pasokan yang stabil.
Portable Loop Resistance Tester 0.5% High Accuracy With Anti Interference For HV Switches
Detail produk
| Rentang Pengukuran | 1-1999μΩ | Kelas Akurasi | 0,5% |
|---|---|---|---|
| Suhu Operasional | -10 ℃ ~ 40 ℃ | Resolusi waktu | 1S |
| Resolusi Saat Ini | 1μΩ | Tempat asal | Hubei, Tiongkok |
| Resolusi | 1μΩ | Akurasi Pengukuran | 0,5% |
| Rentang Pengukuran | 1-1999μΩ | Catu daya yang berfungsi | AC220V ± 10%, 50HZ ± 1HZ |
| Berat | 12kg | Modus tampilan | Layar sentuh definisi tinggi warna 64K |
| Volume | 380*350*260mm | jenis | Mesin Pengujian |
| Voltase | AC220V±20% | Aplikasi | Pengujian Universal |
| Kelas Perlindungan | IP65 | dukungan yang disesuaikan | Rekayasa Ulang Perangkat Lunak, OEM, obm, odm, ODM |
| Ketepatan | 0.1ug | Rentang penentuan | 1 ug sampai 100 |
| Tempat Asal | HUBAI | Jaminan | 2 tahun |
| Arus elektrolitik | 0-400mA | Metode titrasi | Titrasi elektrolitik (Analisis koulometri) |
| Jenis Sampel | padat, cair, gas | Penyimpanan Data | 1000 catatan tes |
| Indikasi status | Kurva dinamis, tampilan teks | Kecepatan pengadukan | kontrol kecepatan panel kontrol sentuh geser |
| Menyoroti | Portable loop resistance tester,HV Switches loop resistance tester,IP65 earth resistance meter |
||
Deskripsi Produk
High Accuracy 0.5% Loop Resistance Tester with Portable Design and Strong Anti-Interference for Circuit Breaker Testing
Product Overview
Electronic Moisture Analyzer Water Content Testing Equipment with 2-Year Warranty for Petroleum & Oil Testing. This advanced instrument provides convenient, intuitive, and easy-to-operate human-machine interaction for reliable moisture content analysis.
Key Features
- High-performance ARM processor with large data storage capacity
- Fast and stable operation with excellent interference performance
- Fast detection speed with high precision measurements
- Self-diagnosis function with automatic test result display and printing
- Dynamic curve indication for measuring potential
- Large data storage capacity (up to 1000 data records)
- Delay test function for samples with low moisture content
- Sliding touch control for stirring speed adjustment
- Multiple calculation algorithms for volume, weight, and key parameters
- Real-time parameter modification without affecting test results
- Karl Fischer coulometric titration method for reliable trace moisture determination
- Suitable for liquid, gas, and solid samples
- Widely used in power, petroleum, chemical, pharmaceutical, railway, environmental protection, and scientific research industries
Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Titration Method | Coulometric Analysis |
| Determination Range | 0μg ~ 200mg (typical value 1μg ~ 100μg) |
| Electrolytic Current | 0-400mA |
| Sensitivity Threshold | 0.1μg |
| Accuracy | μg-1000μg ≤±3μg ≥1000μg ≤±0.2% |
| Sample Type | Solid, Liquid, Gas |
| Display Mode | 64K Color High-Definition Touch Display |
| Data Storage | 1000 Test Records |
| Status Indication | Dynamic Curve, Text Display |
| Stirring Speed Adjustment | Slider Touch Control Panel |
| Date and Time | Real-time Time for Ten Years of Normal Operation After Power Failure |
| Printer | Mini Thermal Printer, Paper Width 56mm |
| Power Voltage | AC 220V ± 10% |
| Power Frequency | 50Hz ±2% |
| Power Consumption | ≤35W |
| Operating Environment Temperature | 10 ~ 40℃ |
| Operating Environment Humidity | ≤85% RH |
| Dimensions | 350mm * 260mm * 180mm (Length * Width * Height) |
Product Images
Rekomendasi Produk
