Semua produk
-
Insinyur Solusi Tenaga GlobalKualitas stabil, pengiriman tepat waktu, mitra jangka panjang yang dapat diandalkan. -
Gulf Electrical Engineering SeTeknologi profesional dan layanan purna jual yang sempurna. -
Penelitian Kekuatan Internasional LSolusi khusus memenuhi persyaratan proyek kami dengan sempurna. -
Amerika Selatan Listrik PTim profesional, komunikasi yang baik dan pasokan yang stabil.
High Accuracy Online Analyzer With Siren Alarm Handheld Refrigerant Infrared Leak Detector
Detail produk
| jenis | Detektor gas | Voltase | DC3V |
|---|---|---|---|
| dukungan yang disesuaikan | OEM, ODM, OBM, Rekayasa Ulang Perangkat Lunak | Kekuatan | Rendah |
| Tempat Asal | Hubei, Tiongkok | Kelas Perlindungan | Keamanan Gas |
| Catu Daya | 3V DC, 2 baterai alkaline No.2 | Atur ulang waktu | 1S |
| Modus operasi | Terus menerus, tidak terbatas | Waktu Respons | Seketika |
| Waktu pemanasan | Sekitar 2 detik | ||
| Menyoroti | High Accuracy online analyzer,Handheld online analyzer,3V sf6 multi analyser |
||
Deskripsi Produk
High Accuracy Online Analyzer with Siren Alarm
This convenient high sensitivity handheld refrigerant infrared leak detector offers professional-grade performance for HVAC and refrigeration applications. Featuring instant response and siren alarm functionality for reliable leak detection.
Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Power Supply | 3 V DC, 2 No. 2 alkaline batteries |
| Maximum Sensitivity | R12, R22, R134a approved (14g / year) |
| Limit Sensitivity | Less than 3g / year for halogen refrigerant |
| Probe Life | About 20 hours of continuous use |
| Working Temperature | 0 ℃ - 52 ℃ |
| Battery Life | About 30 hours under normal use |
| Working Mode | Continuous, unlimited |
| Response Time | Instantaneous |
| Reset Time | 1 second |
| Preheating Time | About 2 seconds |
| Weight | 560g |
| Size | 22.9cm × 6.5cm × 6.5cm |
| Probe Rod Length | 35.5cm |
Product Images
Rekomendasi Produk
