All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ hipot test equipment ] match 5 Products.
DC Hipot Tester High Voltage Generator Electric Pulse Generator Cable Testing Equipment
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
300kV Series Resonant AC Hipot Tester Automatic Tuning For Power Equipment
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
High Voltage Transformer 100KV Transformer Dielectric Strength Test Equipment With Console
| Type: | Portable |
|---|---|
| Voltage: | 380 V |
| Warranty: | 2 Years |
Adjustable High Voltage Hipot Test System For Power Equipment Factory Routine Inspection
| Type: | Automatic |
|---|---|
| Voltage Other: | 220 V, 380 V |
| Warranty: | 2 Years |
60kV Rated Voltage DC Hipot Tester with 2 Years Warranty and ≤0.5% Ripple Factor for High Voltage Testing
| Type: | Electric Test Equipment |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 110 V, Other |
| Customized Support: | OEM, ODM |
1

