All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Single Phase Portable Transformer DC Winding Resistance Tester For Cable
| Type: | Testing Instruments |
|---|---|
| Voltage: | 50v |
| Application: | Electrical Testing |
Multi Function Capacitor Bank Reactor Tester With LCR Power Frequency Current Measurement
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |
Portable Handheld Transformer Winding Resistance Meter Battery Powered DC Micro Ohmmeter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
0.5% Accuracy Portable Loop Resistance Tester With Strong Anti Interference
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Type: | Testing Machine |
Hand Held Transformer Digital Winding Resistance Meter Portable Resistance Tester
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | Standard Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Transformer Winding DC Resistance Tester High Voltage Testing Equipment Megameter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
10A Transformer DC Resistance Tester Winding Resistance Test Measuring Instrument Portable
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Precision IP55 DC Winding Resistance Tester For Transformer Testing
| Type: | DC Resistance Tester |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Application: | Electrical Testing |
Portable Loop Resistance Tester 0.5% High Accuracy With Anti Interference For HV Switches
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Contact Resistance Measurement Kit Conductive Loop High Precision For Industrial Electrical
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
