All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ loop resistance tester ] match 15 Products.
High Accuracy Loop Resistance Tester With Printer Portable Circuit Breaker Ohmmeter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Stability High Current High Precision Loop Resistance Tester For Electrical Testing
| Max. Ac Voltage: | 5kV |
|---|---|
| Display Type: | Digital Only |
| Operating Temperature: | 0-40℃ |
Handheld Loop Resistance Tester High Accuracy Battery Powered Precision Measurement
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Accuracy Circuit Breaker Contact Resistance Meter Loop Resistance Tester For Line
| Measuring Range: | 0-1000m Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-40 ℃ |
0.5% Accuracy Portable Loop Resistance Tester With Strong Anti Interference
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Type: | Testing Machine |
Portable Loop Resistance Tester 0.5% High Accuracy With Anti Interference For HV Switches
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable Micro Ohm Meter Digital Contact Loop Resistance Adjustable Output 2000W
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | Standard Accuracy |
| Application: | Auto Testing |
High Voltage Tester Ground Grounding Resistance Meter Earth Loop Impedance Tester
| Measuring Range: | 0.010Ω~200Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | High |
| Operating Temperature: | -10℃-55℃ |
Intelligent Electrical Loop Resistance Meter Contact Resistance Tester For Testing Equipment
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | 1000W |
| Type: | Testing Machine |
200A High Current High Precision Loop Contact Resistance Tester With Digital Display
| Max. Ac Voltage: | 5kV |
|---|---|
| Display Type: | Digital Only |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |

