All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ loop resistance tester ] match 15 Products.
Contact Resistance Measurement Kit Conductive Loop High Precision For Industrial Electrical
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
Ultra Low Frequency High Voltage Tester with 30-90kV Multi-Ratings & High Accuracy
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Rated Voltage: | 60KV |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM |
60kV Rated Voltage DC Hipot Tester with 2 Years Warranty and ≤0.5% Ripple Factor for High Voltage Testing
| Type: | Electric Test Equipment |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 110 V, Other |
| Customized Support: | OEM, ODM |
300kV Series Resonant AC Hipot Tester Automatic Tuning For Power Equipment
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
High Accuracy CT PT Analyzer For Protective Current Transformer And Voltage Transformer
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Accuracy: | ±0.5% |

