All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Automatic Lubricating Oil Foam Characteristic Tester with Digital Display, PID Temperature Control and ASTM D892 Compliance
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Accuracy Battery Load Tester with PC Software & IP65 Protection
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 110 V, 220 V |
| Protection Class: | IP65 |
Portable High-Precision Battery Internal Resistance Tester with Lithium Battery
| Type: | Other |
|---|---|
| Maximum Measuring Voltage: | Other |
| Support Battery: | Other |
20A Transformer DC Winding Resistance Tester With 0.5% Accuracy
| Measuring Range: | 30μΩ-20KΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable Ultrasonic Partial Discharge Detector With Touch Screen Testing Equipment
| Rated Voltage: | 100kV |
|---|---|
| Rated Current: | 50mA |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
High Voltage Transformer 100KV Transformer Dielectric Strength Test Equipment With Console
| Type: | Portable |
|---|---|
| Voltage: | 380 V |
| Warranty: | 2 Years |
High Precision Micro Ohm Meter Grounding Resistance Tester For Proper Ground Network Connectioner
| Type: | HANTEK Oscilloscope |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Customized Support: | OEM |
Automatic Petroleum Wax Drop Melting Point Tester 1000W 360kV IP55 High Accuracy
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | 1000W |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
Automatic Open Cup Flash Point Tester For Oils With Touch Screen And Room
| Type: | Open Cup Flash Point Tester |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Customized Support: | OEM |
Full Automatic Oil Tan Delta Analyzer Capacitance Test Kit Dielectric Loss Tangent Measurement
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
