All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
0.5% Accuracy Ground Resistance Tester with 1-1999μΩ Range and LCD Display
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Earth Network Grounding Resistance Tester Electric Network Analyzers For Measuring
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
220V Clamp Electronic Multifunctional Grounding Resistance Tester
| Measuring Range: | 0.01 Ω~200 Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-50 ℃ |
High Voltage Tester Ground Grounding Resistance Meter Earth Loop Impedance Tester
| Measuring Range: | 0.010Ω~200Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | High |
| Operating Temperature: | -10℃-55℃ |
High Accuracy Loop Resistance Tester With Printer Portable Circuit Breaker Ohmmeter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Dynamic Circuit Breaker Tester For High Voltage Circuit Breaker Test Equipment Switchgear Dynamic
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Pustomized Support: | OEM, ODM, OBM |
High Voltage Vacuum Checker Switch And Circuit Breaker Dynamic Characteristic
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Application: | Electrical Testing |
| Voltage: | 220V±10% |
High Precision Contact Resistance Meter with Continuous Work Mode and Anti-Interference
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 380 V |
| Warranty: | 1 Years |
Portable Digital Grounding Resistance Tester with 0~200Ω Range and 2 Years Warranty
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Customized Support: | OBM, ODM, OEM, Software Reengineering |
Portable Micro Ohm Meter Digital Contact Loop Resistance Adjustable Output 2000W
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | Standard Accuracy |
| Application: | Auto Testing |
