All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Lightning Protection Insulation Tester With 0~1700V Operating Voltage
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Accuracy: | ±0.1% ~ ±0.5% FS |
Multifunctional Lightning Arrester Test Equipment With DC12V AC220V Dual Power
| Place Of Origin: | Hubei, China |
|---|---|
| The Output Voltage: | DC1600V ±5% |
| Power Supply: | DC12V / AC220V±10% 50Hz±2% |
High Voltage Epoxy Rod Grounding Set With Good Insulation Copper Aluminum Clamp
| Kind: | 3 Phases And 4 Phases |
|---|---|
| Place Of Origin: | Hebei, China |
| Earthing Clamp's Material: | Aluminum Or Cooper |
0-300kV SF6 Insulated High Voltage Test Transformer For Substation Maintenance
| Type: | TBD |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
220V High Accuracy Oil-Immersed High Voltage Withstand Tester IP55 Rated
| Voltage: | 220 V |
|---|---|
| Type: | Testing Machine |
| Warranty: | 2 Years |
60kV Rated Voltage DC Hipot Tester with 2 Years Warranty and ≤0.5% Ripple Factor for High Voltage Testing
| Type: | Electric Test Equipment |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 110 V, Other |
| Customized Support: | OEM, ODM |
Multi-station High Precision Dielectric Test System for Electrical Safety PPE
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Warranty: | 2 Years |
Multi-Frequency Induction Withstand Voltage Tester with DSP Technology & 2-Year Warranty
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 380 V, 110 V |
| Warranty: | 2 YEARS |
AC/DC Output Switchgear Power Test Bench for High/Low Voltage Switch Cabinet Factory Inspection
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Accuracy Class: | Standard Accuracy |
Adjustable High Voltage Hipot Test System For Power Equipment Factory Routine Inspection
| Type: | Automatic |
|---|---|
| Voltage Other: | 220 V, 380 V |
| Warranty: | 2 Years |
