All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ withstand tester ] match 23 Products.
300kV Series Resonant AC Hipot Tester Automatic Tuning For Power Equipment
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
Intelligent DC High Voltage Test Set, High Precision DC Hipot Tester for On-Site Withstand Voltage & Leakage Current Testing
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Digital Display Dry Type HV Generator Tester With Fast Protection 220V Supply
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Warranty: | 2 Years |
Lightning Protection Insulation Tester With 0~1700V Operating Voltage
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Accuracy: | ±0.1% ~ ±0.5% FS |
0~100kV Surge Immunity Tester with ±1% Accuracy & IP65 Protection
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other, 220V Electrical Equipment |
| Accuracy: | ±1% |
Multi-station High Precision Dielectric Test System for Electrical Safety PPE
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Warranty: | 2 Years |
Digital Display Automatic Power Frequency Portable Automatic Operation
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Warranty: | 2 Years |
360kV High Voltage Tester AC Resonant Test System For Cables Generator Testing
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
Adjustable High Voltage Hipot Test System For Power Equipment Factory Routine Inspection
| Type: | Automatic |
|---|---|
| Voltage Other: | 220 V, 380 V |
| Warranty: | 2 Years |
0-300kV SF6 Insulated High Voltage Test Transformer For Substation Maintenance
| Type: | TBD |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |

