All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Three Channel DC Resistance Tester With 0.5% Accuracy & 1000 Sets Data Storage
| Measuring Range: | 40μΩ~400mΩ(50A), 100μΩ~1Ω(20A), 500μΩ~2Ω(10A), Etc |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
0.5% Accuracy DC Resistance Tester With 1-1999μΩ Range Automated Operation
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable DC Winding Resistance Tester With 0.5% Accuracy Four Wire Measurement
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable 10A DC Winding Resistance Tester Current Resistance Tester With 0.5% Accuracy
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Intelligent Electrical Loop Resistance Meter Contact Resistance Tester For Testing Equipment
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | 1000W |
| Type: | Testing Machine |
High Accuracy Circuit Breaker Contact Resistance Meter Loop Resistance Tester For Line
| Measuring Range: | 0-1000m Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-40 ℃ |
High Precision Contact Resistance Meter with Continuous Work Mode and Anti-Interference
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 380 V |
| Warranty: | 1 Years |
High Voltage Vacuum Checker Switch And Circuit Breaker Dynamic Characteristic
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Application: | Electrical Testing |
| Voltage: | 220V±10% |
220V Clamp Electronic Multifunctional Grounding Resistance Tester
| Measuring Range: | 0.01 Ω~200 Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-50 ℃ |
Automatic Capacitance Bridge Test Set Power Capacitor Inductance Tester IP55
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP55 |
