All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Intelligent DC High Voltage Test Set, High Precision DC Hipot Tester for On-Site Withstand Voltage & Leakage Current Testing
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
IP55 Lightning Arrester Counter Tester with High Accuracy & 2-Year Warranty
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Transformer Ratio Tester with 7-inch Touch Screen, 3-Phase Power & 2-Year Warranty
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Power Supply: | AC220V 10% 50HZ |
Automatic Lubricating Oil Foam Characteristic Tester with Digital Display, PID Temperature Control and ASTM D892 Compliance
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Sensitivity Partial Discharge Tester, 40MHz-8.0GHz Wide Frequency for HV Insulation Testing
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Voltage: | 220 V |
70MHz Handheld Oscilloscope with 2M Record Length & 6-in-1 Functions
| Type: | HANTEK Oscilloscope |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Customized Support: | OEM |
High Accuracy Battery Load Tester with PC Software & IP65 Protection
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 110 V, 220 V |
| Protection Class: | IP65 |
Portable High-Precision Battery Internal Resistance Tester with Lithium Battery
| Type: | Other |
|---|---|
| Maximum Measuring Voltage: | Other |
| Support Battery: | Other |
±0.5% Accuracy Single-Phase Microcomputer Relay Protection Tester with IP55 & Compact Portable Design
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |
High-Speed Acquisition Portable Wave Recorder, IP55 Electrical Waveform Data Logger for Surge Arrester Testing
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
