All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
0.1 Accuracy Primary Current Injection Tester with 220V Power for Circuit Breaker Relay Testing
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
Moistureproof High Voltage Phase Nuclear Detector 6-500kV Lightweight 5kg for Power Systems
| Warranty: | 2 YEARS |
|---|---|
| Customized Support: | OEM |
| Place Of Origin: | Hebei, China |
Wireless 10V-500kV High Voltage Phase Detector with 150m Range LCD
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Application: | Electrics |
Circuit Breaker Dynamic Characteristic Tester, 0.1ms Resolution, 20A Range, for High Voltage Switches
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
Precision Leakage Current Detector with LCD Display & 100µA~8mA Range
| Place Of Origin: | Hubei, China |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Warranty: | 2 Years |
0~100kV Surge Immunity Tester with ±1% Accuracy & IP65 Protection
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other, 220V Electrical Equipment |
| Accuracy: | ±1% |
60kV Rated Voltage DC Hipot Tester with 2 Years Warranty and ≤0.5% Ripple Factor for High Voltage Testing
| Type: | Electric Test Equipment |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 110 V, Other |
| Customized Support: | OEM, ODM |
