All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ ground tester ] match 26 Products.
High Precision Dielectric Loss Tester With IP65 Protection Anti Interference Design
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
300kV Series Resonant AC Hipot Tester Automatic Tuning For Power Equipment
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
High Voltage Vacuum Checker Switch And Circuit Breaker Dynamic Characteristic
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Application: | Electrical Testing |
| Voltage: | 220V±10% |
High Precision Contact Resistance Meter with Continuous Work Mode and Anti-Interference
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 380 V |
| Warranty: | 1 Years |
Contact Resistance Measurement Kit Conductive Loop High Precision For Industrial Electrical
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
Multi-station High Precision Dielectric Test System for Electrical Safety PPE
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Warranty: | 2 Years |

