All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ ground tester ] match 26 Products.
Handheld Capacitance Inductance Tester IP65 With High Accuracy
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
0.5% Accuracy Ground Resistance Tester with 1-1999μΩ Range and LCD Display
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Voltage Tester Ground Grounding Resistance Meter Earth Loop Impedance Tester
| Measuring Range: | 0.010Ω~200Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | High |
| Operating Temperature: | -10℃-55℃ |
High Precision Automatic Variable Frequency Anti Interference Dielectric Loss Tester
| Place Of Origin: | Hebei, China |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Maximum Output Power Per Phase: | 320VA |
Intelligent Electrical Loop Resistance Meter Contact Resistance Tester For Testing Equipment
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | 1000W |
| Type: | Testing Machine |
200A High Current High Precision Loop Contact Resistance Tester With Digital Display
| Max. Ac Voltage: | 5kV |
|---|---|
| Display Type: | Digital Only |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Dynamic Circuit Breaker Tester For High Voltage Circuit Breaker Test Equipment Switchgear Dynamic
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Pustomized Support: | OEM, ODM, OBM |
DC Hipot Tester High Voltage Generator Electric Pulse Generator Cable Testing Equipment
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
220V Clamp Electronic Multifunctional Grounding Resistance Tester
| Measuring Range: | 0.01 Ω~200 Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-50 ℃ |
Portable Digital Grounding Resistance Tester with 0~200Ω Range and 2 Years Warranty
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Customized Support: | OBM, ODM, OEM, Software Reengineering |

