All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ inductance tester ] match 17 Products.
0~100kV Surge Immunity Tester with ±1% Accuracy & IP65 Protection
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other, 220V Electrical Equipment |
| Accuracy: | ±1% |
Multi Function Capacitor Bank Reactor Tester With LCR Power Frequency Current Measurement
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |
Automatic Oil Tan Delta Analyzer Capacitance Test Kit Dielectric Loss Tangent Measurement
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | Standard Accuracy |
| Application: | Auto Testing |
Handheld High Accuracy Phase Voltmeter With Digital Clamp For On Site Power Testing
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
10/0.4 kV Transformer Test Bench with ±1% Accuracy & IP65 Protection
| Place Of Origin: | Hebei, China |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Power: | Electronic |
10mA Insulation Resistance Meter, 0.01MΩ~1999GΩ with 500kV Anti-Interference
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
Electricians Portable Insulation Resistance Meter Hight Voltage For Transformer
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | (5%~10%)±10V |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |

