All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ inductance tester ] match 17 Products.
200W 220V High Accuracy Transformer Capacitance Inductance Tester IP65
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Automatic Capacitance Bridge Test Set Power Capacitor Inductance Tester IP55
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP55 |
Handheld Capacitance Inductance Tester IP65 With High Accuracy
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
Multi-Frequency Induction Withstand Voltage Tester with DSP Technology & 2-Year Warranty
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 380 V, 110 V |
| Warranty: | 2 YEARS |
Automatic Capacitance Bridge Tester, ±(1%+5digits) Accuracy, 0~20,000 kvar Range
| Place Of Origin: | Hubei, China |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Warranty: | 2 Years |
0.5% Accuracy Portable Loop Resistance Tester With Strong Anti Interference
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Type: | Testing Machine |
Portable 220V Withstand Voltage Tester With 0.02 Accuracy Multi Frequency Output
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |
High Precision Micro Ohm Meter Grounding Resistance Tester For Proper Ground Network Connectioner
| Type: | HANTEK Oscilloscope |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Customized Support: | OEM |
Handheld Power Quality Tester With 3 Phase Voltage 4 Circuit Current Measurement
| Measuring Range: | 1~500V 0.5% |
|---|---|
| Testing Voltage: | 110V-220V(AC) |
| Dimensions: | 380mm*260mm*180mm |
High Precision Dielectric Loss Tester With IP65 Protection Anti Interference Design
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Accuracy Class: | High Accuracy |

