All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ field tester ] match 34 Products.
High Accuracy Loop Resistance Tester With Printer Portable Circuit Breaker Ohmmeter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Voltage Tester Ground Grounding Resistance Meter Earth Loop Impedance Tester
| Measuring Range: | 0.010Ω~200Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | High |
| Operating Temperature: | -10℃-55℃ |
Portable 10A DC Winding Resistance Tester Current Resistance Tester With 0.5% Accuracy
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
5kV AC High Voltage Withstand Tester With Digital Display Industrial Grade
| Max. Ac Voltage: | 5kV |
|---|---|
| Display Type: | Digital Only |
| Operating Temperature: | 0-40℃ |
6 Phase Microcomputer Relay Protection Tester, 0.2% Accuracy with 2 Years Warranty
| Type: | ELECTRIC TEST EQUIPMENT |
|---|---|
| Voltage: | Other, 110 V, 380 V, 220 V |
| Customized Support: | OBM, ODM, OEM |
200A High Current High Precision Loop Contact Resistance Tester With Digital Display
| Max. Ac Voltage: | 5kV |
|---|---|
| Display Type: | Digital Only |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable 220V Withstand Voltage Tester With 0.02 Accuracy Multi Frequency Output
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |
3 Phase Protection Relay Tester, 0~120A Current Injection with High Precision
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
Portable Handheld Transformer Tester On Load Tap Changer Tester 0.5% Accuracy
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
High Precision Automatic Variable Frequency Anti Interference Dielectric Loss Tester
| Place Of Origin: | Hebei, China |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Maximum Output Power Per Phase: | 320VA |

