All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ resistance tester ] match 80 Products.
Lightning Protection Insulation Tester With 0~1700V Operating Voltage
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Accuracy: | ±0.1% ~ ±0.5% FS |
High Precision Dielectric Loss Tester With IP65 Protection Anti Interference Design
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
Multifunctional Microcomputer Relay Protection Tester with 8 Digital Inputs, 4 Outputs and 3-Phase Voltage/Current Output
| Voltage: | Other |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Customized Support: | OEM |
Six Phase Relay Protection Tester with 320VA Power and 2 Years Warranty
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM |
| Single Phase Current Output (RMS): | 0 -- 30A / Phase, Accuracy: 0.2% ± 5mA |
Digital Transformer Ratio Tester Voltage Extension Transformer Turns Ratio Test Set
| Measuring Range: | 0 Ω ~ 2000 Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | 0 ℃ To 40 ℃ |
Portable Industrial Current Transformer Field Tester 220V Premium Testing Equipment
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Protection Class: | IP55 |
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
300kV Series Resonant AC Hipot Tester Automatic Tuning For Power Equipment
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Protection Class: | IP65 |
Transformer Comprehensive Tester Instrument Transformer Testing Ct Pt Analyzer
| Place Of Origin: | Hebei, China |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Maximum Output Power Per Phase: | 320VA |
High Accuracy Three Phase Relay Test Kit, 300VA with IP55 Protection
| Type: | Hardness Tester |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Warranty: | 2 Years |
0.5% Accuracy Circuit Breaker Analyzer Electric ELECTRIC Switch Characteristic Tester
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |

