All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ resistance tester ] match 80 Products.
Multi-Function Transformer Power Tester, Portable High Accuracy for Load & No-Load Test
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
Electric Transformer Ratio Tester Meter Transformer Turns Ratio Tester For Electronics
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Transformer Onload Tap charger tester For Power Transformer Maintenance
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Full Set Cable Fault Tester with TDR, Path Tracer, Pinpointer and High Voltage Surge Generator for 0-35kV Power Cables
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Technology: | Time Domain Reflection (TDR) Technology |
| Inner Package: | Plastic Case+foam Plate+dust Bag |
6 Phase Microcomputer Relay Protection Tester, 0.2% Accuracy with 2 Years Warranty
| Type: | ELECTRIC TEST EQUIPMENT |
|---|---|
| Voltage: | Other, 110 V, 380 V, 220 V |
| Customized Support: | OBM, ODM, OEM |
High Voltage Vacuum Checker Switch And Circuit Breaker Dynamic Characteristic
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Application: | Electrical Testing |
| Voltage: | 220V±10% |
Portable 220V Withstand Voltage Tester With 0.02 Accuracy Multi Frequency Output
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |
Digital Display Dry Type HV Generator Tester With Fast Protection 220V Supply
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Warranty: | 2 Years |
IP55 Lightning Arrester Counter Tester with High Accuracy & 2-Year Warranty
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
200W 220V High Accuracy Transformer Capacitance Inductance Tester IP65
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |

