All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ resistance tester ] match 80 Products.
High Sensitivity Partial Discharge Tester, 40MHz-8.0GHz Wide Frequency for HV Insulation Testing
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Voltage: | 220 V |
20A-120A Automatic Closed Cup Flash Point Tester Pensky Martins Test Equipment For Oils
| Type: | Closed Cup Flash Point Tester |
|---|---|
| Accuracy Class: | Standard Accuracy |
| Application: | Auto Testing |
Portable Handheld Transformer Winding Resistance Meter Battery Powered DC Micro Ohmmeter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
10mA Insulation Resistance Meter, 0.01MΩ~1999GΩ with 500kV Anti-Interference
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V |
| Accuracy Class: | High Accuracy |
Electricians Portable Insulation Resistance Meter Hight Voltage For Transformer
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | (5%~10%)±10V |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Transformer On Load Tap Changer Parameter Tester Tap Position Transition Time Analyzer
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable 10kV Line Phasing Tester With Insulated Sticks For Live Power Line Test
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Protection Class: | IP65 |
| Power: | 10 |
Portable Handheld Transformer Tester On Load Tap Changer Tester 0.5% Accuracy
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Portable Circuit Breaker Timing Tester HV Switchgear Dynamic Characteristic Test Set
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
Multi Function Capacitor Bank Reactor Tester With LCR Power Frequency Current Measurement
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2 Years |

