All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Transformer On-Load Tap Analyzer with 6-Channel High-Speed Sampling
| Application: | Industrial Equipment, Electronic Equipment, Electric Power Transmission |
|---|---|
| Material: | Copper |
| Place Of Origin: | Hebei, China |
±0.1% High Accuracy Transformer Testing Instrument with U-Disk Storage & 2-Year Warranty
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Power: | Electronic |
0.5kV-10kV Dielectric Loss Tester with High Precision & Fully Automatic Mode
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
High Voltage Capacitance & Tan Delta Bridge with ±1% Accuracy & USB Control
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
10/0.4 kV Transformer Test Bench with ±1% Accuracy & IP65 Protection
| Place Of Origin: | Hebei, China |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM, OBM, Software Reengineering |
| Power: | Electronic |
Six Phase Relay Protection Tester with 320VA Power and 2 Years Warranty
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Customized Support: | OEM |
| Single Phase Current Output (RMS): | 0 -- 30A / Phase, Accuracy: 0.2% ± 5mA |
6 Phase Microcomputer Relay Protection Tester, 0.2% Accuracy with 2 Years Warranty
| Type: | ELECTRIC TEST EQUIPMENT |
|---|---|
| Voltage: | Other, 110 V, 380 V, 220 V |
| Customized Support: | OBM, ODM, OEM |
3 Phase Protection Relay Tester, 0~120A Current Injection with High Precision
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Power: | Electronic |
| Place Of Origin: | Hubei, China |
High Accuracy 6-Phase Relay Protection Tester, 400VA for Secondary Injection
| Measuring Range: | 0 Ω ~ 2000 Ω |
|---|---|
| Testing Voltage: | 10 KV |
| Time Resolution: | 10 Ms |
High Accuracy Three Phase Relay Test Kit, 300VA with IP55 Protection
| Type: | Hardness Tester |
|---|---|
| Voltage: | Other |
| Warranty: | 2 Years |
