All Products
-
Global Power Solution EngineerStable quality, on-time delivery, reliable long-term partner. -
Gulf Electrical Engineering SeProfessional technology and perfect after-sales service. -
International Power Research LCustomized solution meets our project requirements perfectly. -
South America Electric Power PProfessional team, good communication and stable supply.
Keywords [ resistance tester ] match 80 Products.
High Accuracy Transformer DC Resistance Tester With Bluetooth USB Communication
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220 V, 110 V |
| Warranty: | 2 YEARS |
220V Clamp Electronic Multifunctional Grounding Resistance Tester
| Measuring Range: | 0.01 Ω~200 Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-50 ℃ |
High Accuracy Circuit Breaker Contact Resistance Meter Loop Resistance Tester For Line
| Measuring Range: | 0-1000m Ω |
|---|---|
| Accuracy Class: | Level 1.0 |
| Operating Temperature: | 0-40 ℃ |
Single Phase Portable Transformer DC Winding Resistance Tester For Cable
| Type: | Testing Instruments |
|---|---|
| Voltage: | 50v |
| Application: | Electrical Testing |
Three Channel DC Resistance Tester With 0.5% Accuracy & 1000 Sets Data Storage
| Measuring Range: | 40μΩ~400mΩ(50A), 100μΩ~1Ω(20A), 500μΩ~2Ω(10A), Etc |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
5kV-10kV High Voltage Insulation Resistance Tester, 3pF~60000pF with IP55
| Type: | Testing Machine |
|---|---|
| Voltage: | 220V Electrical Equipment |
| Warranty: | 2years |
Earth Network Grounding Resistance Tester Electric Network Analyzers For Measuring
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Transformer Winding DC Resistance Tester High Voltage Testing Equipment Megameter
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | 0.5% |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
Handheld Loop Resistance Tester High Accuracy Battery Powered Precision Measurement
| Measuring Range: | 1-1999μΩ |
|---|---|
| Accuracy Class: | High Accuracy |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |
200A High Current High Precision Loop Contact Resistance Tester With Digital Display
| Max. Ac Voltage: | 5kV |
|---|---|
| Display Type: | Digital Only |
| Operating Temperature: | -10℃~40℃ |

